GAP PROJELERİ VE 2018 YILI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
 
İlçe Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya; katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla GAP projeleri kapsamında 40 bin adet sertifikalı badem fidanının çiftçilerimize dağıtılacağı müjdesini verdi.
 
Kâhta Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen GAP Projeleri ve 2018 yılı değerlendirme toplantısına kurum amirleri ve gazeteciler katıldı.
 
GAP İdaresi tarafından kabul edilen projelerin tanıtıldığı toplantıda Kâhta Kaymakamlığı Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından 2018 Yılı Proje Çalışmaları kapsamında kabul edilen projeler tanıtıldı.
 
2018 yılının proje ve yatırım açısından son derece önemli bir yıl olduğunu söyleyen ilçe kaymakamımız; ‘GAP İdaresince ilçemizde kabul edilen birçok proje hayata geçiriliyor. Bu önemli yatırımlar ilçemizin çehresini günden güne değiştireceğine, şehrimizin tarım, sosyoekonomik ve kültürel yapısına değer katacağına inanıyorum. Bu bağlamda 2019 yılı için de proje koordinasyon merkezi olarak gerekli çalışmalarımızı sürdürecek ve GAP İdaresi ile beraber çalışmalarımızı faaliyete koyacağız. Katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla GAP projeleri kapsamında 40 bin adet sertifikalı badem fidanının çiftçilerimize dağıtacağız. Bu önemli yatırımların ve projelerin ilçemize kazandırılmasında büyük emek ve katkısı olan başta Sayın Valimize, Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Aydın ve Sayın M. Fatih Toprak’a, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sayın Sadrettin Karahocagil’e, Belediye Başkanımız Sayın Abdurrahman Toprak'a ve tüm kurum amiri arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.