İLÇE KAYMAKAMIMIZ KADINLAR İÇİN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
 
İlçe Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya, Kâhta Kadın Mesleki Eğitim Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.
 
2018 yılı içerisinde ihalesi yapılıp, inşaat çalışmalarına başlanan Kâhta Kadın Mesleki Eğitim Merkezi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
 
Yeni Mahalle Kanigenik Mevkii 434 ada ve 4, 5, 6 parselde bulunan 726,59 m2’lik Kâhta Belediyesine ait yer tahsis edilmiş ve 625 bin 400 liraya ihale edilmişti.
 
İnşaat çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan ilçe kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya; ‘Kâhta Kadın Mesleki Eğitim Merkezi ile dar gelirli kadınlara bilgi ve becerileri doğrultusunda kişisel gelişimlerini artırmaya yönelik eğitim alabilecekleri, öğrendikleri bilgilerle üretim yapabilecekleri, ürünlerinin sergilenmesine ve satışına imkân sağlanabilecekleri bu önemli projeyi yakın zamanda ilçemize kazandıracağız. Bu önemli projenin ilçemize getirilmesinde Sayın Valimize, Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Aydın’a, Sayın M. Fatih Toprak’a, Kâhta Belediye Başkanı Sayın Abdurrahman Toprak’a, projemize finans olarak destek sunan Japonya Büyükelçiliği’ne emeği geçen diğer kurum amiri arkadaşlarımıza vatandaşlarımız adına teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum. Kadınlar için Mesleki Eğitim Merkezinin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum’ dedi.