İLÇE KAYMAKAMIMIZ KÜTÜPHANE AÇILIŞINA KATILDI
İlçe kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya Şehit Musa Özalkan Ortaokulu’nda kütüphane açılışına katıldı.
Açılışa Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Ak Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, İlçe Milli Eğitim Müdürü İ. Halil Tünçmen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Kütüphanelerin öğrencilerin düşünce dünyasını geliştiren ve onlara farklı bakış açıları kazandıran önemli etkinlik merkezlerinden biri olduğunu söyleyen ilçe kaymakamımız; ‘Kütüphaneler başta öğrencilerimizin eğitim, sosyal ve kültürel anlamda gelişmesi açısından önemli fırsat yerleridir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim görmesi ve milli ve manevi değerlerine bağlı, proje üretebilen, hayata geçirebilen nesillerin yetiştirilmesi için buna benzer projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.  Bu nedenle yaklaşık 90 bin lira maliyetle bugün açılışını yaptığımız kütüphanenin hayırlı olmasını temenni ediyor, başta Sayın Valimiz ve Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın olmak üzere Adıyaman Milletvekillerimiz Sayın M. Fatih Toprak’a, Sayın İ. Halil Fırat’a, Sayın Yakup Taş’a ayrıca aramızda bulunan, taleplerimize binaen vatandaşlarımız adına her zaman finans desteği sağlayan Kâhta Belediye Başkanımız Sayın Abdurrahman Toprak’a, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Bedir Yeni’ye ve emeği geçen herkese vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum’ dedi.
Daha sonra kesilen kurdelenin ardından ilçe kaymakamımız ve beraberindekiler kütüphane içerisinde incelemede bulundu.
Modern kütüphane içerisinde 1000 adet kitap, 7 bilgisayar, fotokopi ve zekâ geliştirici oyun setlerinin bulunduğu modern kütüphaneyi aynı anda 30 öğrenci kullanabilecek.