KÂHTA OSB’NİN SANAYİ VE ÜRETİM KAPASİTESİ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR
 
Kâhta Kaymakamı ve Kâhta OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gazi Kaya, Kâhta OSB’de bulunan yatırımcıları ziyaret etmeye devam ediyor.
 
AURON, BAYKURT ve MEGİ Tekstil firmalarına gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında işletme alanında çalışanları ziyaret etti. Daha sonra firma yöneticilerinden üretim hakkında bilgi aldı. İlçe kaymakamımız burada yaptığı açıklamada Kâhta Organize Sanayi Bölgesi’nin, Kâhta’nın sosyo-ekonomik, istihdam ve sanayileşme konusunda büyük bir ivme kazandırdığına işaret etti.
 
Bugün itibariyle Kâhta Organize Sanayi Bölgemizde 1450 kişinin istihdam edildiğini ifade eden Kaya; ‘Bu istihdam sayısı çok önemli bir rakam. Ama hedefimiz daha çok iş ve üretim sağlayarak istihdamın giderek artmasını sağlamak. Bu kapsamda sanayicilerimizin bütün taleplerini gün be gün yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz. Alt yapı işlerini tamamladık, EPDK’dan elektrik dağıtım lisansı alarak enerji dağıtımına başladık, su deposunu faaliyete geçirerek su hizmetini sağlıyoruz. Son olarak bakır şebekeyle kurulan Telekom hatlarını tamamen fibere dönüştürerek sanayicilerimize hızlı ve kesintisiz internet hizmeti sağladık. Şimdi ise başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlar kurulu kararı ile Kâhta doğalgaz RMS istasyonundan, Kâhta OSB’nin içerisinde tamamına hizmet verecek 2,5 milyon liralık yatırımla doğalgaz uygulama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Umarım 2019 yılı içerisinde faaliyete girerek bölgemizin doğalgaz ihtiyacı karşılanacaktır. Ayrıca 2. Etabımızın açılması, enerji nakil hattı ve idari bina talebimiz için de gerekli çalışmalarımızı tamamlayarak bakanlığımıza bildirdik. Ben bu hizmetin buralara gelmesinde, sanayileşmenin ve istihdamın artmasında başından beri takipçisi ve destekçisi olan ve de taleplerimizin karşılanabilmesi için her türlü özveriyi gösteren başta Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın olmak üzere Sayın M. Fatih Toprak ve diğer vekillerimize sanayicilerimiz ve vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.’ şeklinde konuştu.